• Aktualności

    Warto przeczytać
          • ZŁOTE SZKOŁY NBP

          • Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

             

            Kliknij tutaj :)

             

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - DBI

          •  

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 📲💻🫶

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadł na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zostały zaplanowane na luty/marzec. W tym czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu lekcjach online , a także innych zajęciach np.

            👉Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić ?

            👉Jak odróżnić fake od newsa?

            👉Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!

            👉Sok pomarańczowy i dezinformacja. Co mają wspólnego?

            👉Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!

            👉Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?

            👉Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?

            i wiele innych.

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

            Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objąło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.

            Jak co roku organizatorzy DBI zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do zaangażowania poprzez organizację lokalnych inicjatyw DBI (ZOBACZ MAPĘ INICJATYW https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html).👍

             

          • KLASA TANECZNA Z NOWYM UKŁADEM💃🏻🕺

          • 10 marca 2024 r. Bielawa była harcerską stolicą Chorągwii Dolnośląskiej ZHP. W MOKIS odbyła się VI Gala Dolnośląskiego Plebiscytu Instruktorskiego “Niestrudzeni”. Instruktorzy, którzy są nominowani do tytułu “Niestrudzonych”, są oceniani przez swoje środowisko oraz społeczność harcerską pod względem ich wkładu, kreatywności, innowacyjności oraz zdolności do inspirowania innych. Sama nominacja jest już dużym harcerskim wyróżnieniem!

            Swoim występem tą wspaniałą uroczystość uświetnili uczniowie klasy 8a, którzy zatańczyli swój nowy układ  "Ja tylko tak udaję" 

            Gratulujemy!!!

          • PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

          • Chcemy poinformować, że nasza Szkoła przyłączyła się do realizacji „ Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych".

            Więcej informacji w zakładce "Uczniowie i Rodzice".

          • NASI UCZNIOWIE - WARCABIŚCI🏆

          • Wielki sukces Krzysztofa Delalicz de Laval na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych.

            Z dumą ogłaszamy, że ze Szklarskiej Poręby do Bielawy przyjechały wywalczone przez Krzysia medale, puchary i tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski do lat 13. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie, zawodnik klubu UKS Roszada Lipno został: Mistrzem Polski do lat 13 w warcabach stupolowych w grze klasycznej (60 min + 30 sek) Wicemistrzem Polski do lat 13 w warcabach stupolowych w grze aktywnej (15 min + 5 sek) Mistrzem Polski do lat 13 w warcabach stupolowych w grze błyskawicznej (3 min + 2 sek). Stawał na podium we wszystkich trzech organizowanych Mistrzostwach. Dwukrotnie sięgnął po złoto, raz po srebro. Obronił tytuł Mistrza Polski w blitzu z ubiegłego roku. W Mistrzostwach wziął też udział Patryk Delalicz de Laval, zdobywając odpowiednio miejsce 18., 16. i 16. w tej samej kategorii, rywalizując ze starszymi przeciwnikami i zbierając cenne doświadczenie.

            Świetny wynik!

            W tej grupie wiekowej w terminie 05-10.03.2024 r. rywalizowało 28 najlepszych warcabistów z całej Polski. Wywalczone przez Krzysztofa Delalicz de Laval wyniki są przepustką do szkoleń dla Kadry Polski organizowanych przez Polski Związek Warcabowy, do wyjazdów międzynarodowych na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy czy Świata. Jest to też piękny sukces Trenerów - Ivana Antonenko i Filipa Kuczewskiego.

            Gratulujemy!

            Zdjęcia autorstwa Photo4u2 Adrian Franek

          • KAŻDEGO ROKU O TEJ SAMEJ PORZE....:). PANOWIE DLA PAŃ💐

          • W dniu 8 marca 2024 r. męska część naszej kadry pedagogicznej uczciła uroczyście Święto Wszystkich Pań. Były nastrojowe piosenki oraz słodki poczęstunek. Panie z uśmiechem na twarzy i radością w sercu doceniły trud i zaangażowanie w przygotowanie wyjątkowego programu.

          • "GDZIE CI ARTYŚCI SZALENI?" - FESTIWAL PIOSENKI🎤

          • 7.03.2024 r.

            V Dolnośląski Festiwal Piosenki Polskiej Gdzie ci artyści szaleni? w Grębocicach przechodzi do historii. 6 naszych zdolnych wokalistów zaprezentowała się podczas festiwalowych zmagań. Poziom był bardzo wysoki dlatego cieszą zdobyte nagrody.

            Kat.2 klasy 3-4

            2 m Mary Jane Alichniewicz 3c

            Kat.4 klasy 7-8

            1 m Hanna Płusa 8b

            2 m Ariena Wiktorska 7d

            Pieknie zaprezentowali się Alan Zieniewicz, Matylda Oluwole i Piotr Andrzejewski.

            Brawa dla wszystkich.

          • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO❤️💐

          • KOBIETY W NASZYM ŻYCIU TO: koleżanki, przyjaciółki, dziewczyny, narzeczone, żony, córki, siostry, kuzynki, ciocie, babcie, mamy, teściowe, sąsiadki, przedstawicielki zawodów
            👮👩‍🍳👩‍⚕️ 👩‍💻👸🙅‍♀️👩👩‍⚖️🙋‍♀️👩‍🎓👩‍🚒👮👩‍🍳👩‍⚕️ 👩👸🙅‍♀️👩👩‍⚖️🙋‍♀️👩‍🎓👩‍🚒👠💄

          • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U PIERWSZAKÓW

          •     6 marca 2024 r.,  dzieci z grupy przedszkolnej „Zajączki”  z PP nr 4 w Bielawie wraz z wychowawczynią Panią Elą, odwiedziły uczniów kl.1c. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których szukały oznak nadchodzącej wiosny. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wspólnych zajęciach, rozwiązywały zagadki, rebusy, tworzyły „ mapę myśli”, wskazywały zdania prawdziwe i fałszywe na temat wiosny.  Z wielkim zaangażowaniem rozmawiały na temat pierwszych oznak wiosny na podstawie własnych doświadczeń oraz wysłuchanego wiersza. Śmiało i z energią włączyły się do zabawy muzyczno- ruchowej. Przedszkolaki odpowiadały na szóstkę z plusem. Na zakończenie spotkania dzieci chętnie zasiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie oraz otrzymały własnoręcznie zrobione przez pierwszaków wiosenne kwiaty.

            Dla przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie ułatwi im przekroczenie progu szkoły.

                                            Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do „Dziesiątki”.

            Do zobaczenia we wrześniu:)

             

            opr. Agmnieszka Adamczyk

          • I KONFERENCJA EDUKACYJNA "EMOCJE BUDUJĄ PRZYSZŁEGO DOROSŁEGO"

          • 2.03.2024 r..

            ZACNE GRONO PRELEGENTÓW: prof. Marek Kaczmarzyk, p. Ewa Radanowicz, p. Barbara Wójcik-Marciniak, p. Agata Stankiewicz, p. Karolina Bielak.

            Dyrekcja Szkoły bardzo dziękuje wszystkim Nauczycielom, którzy wzięli udział w sobotniej konferencji. Szczególne podziękowania i gratulacje dla p. Izy Kobylańskiej i p. Agaty Gromek za udział w debacie na temat emocji.

            Tematy wykładów: "Neurony lustrzane - dlaczego lubimy uśmiechniętych nauczycieli", "Komunikacja empatyczna jako wartościowe narzędzie wspierania relacji", "O tym dlaczego presja nie działa, a zaufanie sprzyja", "Edukacja i kalejdoskop emocji", "Relacja z samym sobą a życiowy dobrostan".

          • PIERWSZAKI W TEATRZE I ZA KULISAMI

          •   28 lutego 2024 r. uczniowie klasy 1c i 1d wybrali się do Teatru Lalki i Aktora  w Wałbrzychu na przedstawienie” Kot w butach” oparte na klasycznej baśni francuskiego pisarza, Charlesa Perraulta. We współczesnej interpretacji postacie Króla i Królewny zostały „skomponowane” z powiększonych łakoci, cukierków i wafli, zające przypominały powiększone herbatniki, co wywołało duże wrażenie. Po spektaklu dzieci wzięły udział w bardzo ciekawej lekcji teatralnej, poprowadzonej przez aktora, grającego w przedstawieniu postać Króla. Podczas spotkania dzieci poznały sekrety teatralnych kulis. Dowiedziały się, jak zbudowana jest scena i co się kryje za kulisami, oraz w jaki sposób powstaje spektakl i kto jest za to odpowiedzialny.  Uczniowie  mieli okazję widzieć z bliska lalki z oglądanego wcześniej przedstawienia : kota, króla i królewnę, z uwagą słuchały ciekawostek na temat pracy aktora. Dzieci zadawały mnóstwo pytań , na które aktor cierpliwie odpowiadał.  Była to bardzo interesująca edukacja teatralna.

             

            opr. Agnieszka Adamczyk, Iza Stachera

          • PROJEKT "KREATYWNA POLSKA"

          • 2 marca 2024 roku uroczyście zakończyliśmy projekt „Kreatywna Polska”. Zamek Topacz gościł w tym dniu wszystkich nauczycieli, którzy włączyli się w przedsięwzięcie zapoczątkowane przez wyjątkowe osoby – pracowników Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Dorotę Jankowską, dr Aleksandrę Gajdę i dr Macieja Karwowskiego. Zespół 100 nauczycieli zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu prowadził w minionym roku warsztaty, w których uczestniczyło ponad 1800 uczniów z całej Polski.

            Sobotnie, podsumowujące spotkanie swoimi wykładami uświetnili wyjątkowi goście, którzy w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli o kreatywności. Prof. Jan Miodek wprowadził nas w tajniki j. polskiego i jego kreatywnej strony. O roli mediów i kultury w kształtowaniu kreatywności mówiła prof. Izabela Lebuda, ale najbardziej porwało nas wystąpienie prof. Mirosława Kocura, który w niezwykle obrazowy i dowcipny sposób opowiedział o kreatywności w teatrze.

            Spotkanie na Zamku zwieńczyły warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, gdzie pod okiem profesjonalistów komponowaliśmy swoje kremy. Czas dany nam przez organizatorów zjazdu był okazją do spotkania się (nie tylko on-line!), zacieśniania kontaktów, ale również czasem twórczej pracy i niezapomnianych rozmów.

                      Na podsumowanie projektu i przedstawienie końcowych wniosków poczekamy prawdopodobnie do jesieni, ale już teraz chętni nauczyciele mogą dołączyć do kompasowej społeczności. Wystarczy sięgnąć do ebooka "Kompas Kreatywności" na stronie www.kompas-kreatywnosci.pl.

            Zachęcam do twórczych inicjatyw, a sama czekam na kontynuację rozpoczętego projektu…

            Iwona Kląskała

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY I PISAREK

          • Uczennice z naszej szkoly wzieły udział w Miedzynarodowym dniu pisarzy i pisarek w Bibliotece Pedagogicznej.Czytali  fragmety ulubionych ksiażek i wzieli udział w terenowej grze bibliotecznej "Sherlock Holmes na tropie zaginionego utworu".