• WAKACYJNE PÓŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE

•       Szkoła Podstawowa nr  10 z Oddziałami  Sportowymi  w Bielawie rozpoczęła  aktywne wakacje organizując dzieciom półkolonie z dużym naciskiem na powrót do sprawności fizycznej po zdalnym nauczaniu. Uczniowie klas I-III  uczestniczyli w kilku wycieczkach turystyczno-krajoznawczych,  zajęciach edukacyjnych i  ruchowych. Korzystali  z pływalni „Aquarius” i basenu otwartego „Sudety”,  bawiąc się i doskonaląc pływanie. Dużą atrakcją była wycieczka do Srebrnej Góry,  gdzie dzielnie maszerując na forty,  mieli okazję uczestniczyć w lekcji historii naszego regionu. A wyjazd  szynobusem  do Świdnicy zapoznał  z zasadami podróżowania koleją i historią  miasta. Pojechaliśmy do Nowej Rudy, w której zwiedzanie  kopalni węgla kamiennego było dużą atrakcją i przeżyciem.  Dziękujemy Radzie Rodziców SP 10 za przekazane środki finansowe  na wynajem autokarów.   Dzieci pomaszerowały  także na  zajęcia edukacyjne w Interaktywnym Centrum  Poszanowania Energii. Dzięki Pani Małgorzacie Aftanas zapoznały się z urządzeniami  i  metodami wytwarzania  energii.  Dzieci zwiedziły  zabytkową stację pomp, bawiły się w ogrodzie dydaktycznym i rozpaliły wspólne ognisko.  W Szkole Leśnej Pan  Józef Gajda  ciekawie opowiadał  o zwierzętach leśnych, zaprowadził dzieci do lasu, gdzie mogły posłuchać śpiewu ptaków.  Lekcja przyrody w naturze  i  zadania do wykonania, bardzo podobały się .  Po zajęciach  był czas na ognisko i pieczenie kiełbasek.  Do szkoły przyjechali również Panowie Policjanci,  którzy przeprowadzili pogadankę o bezpiecznych wakacjach.  Dużą frajdą  była możliwość  wejścia do policyjnego auta i włączenie wszelkich alarmów.  Podczas półkolonii dzieci bardzo dużo maszerowały po najbliższej okolicy, zwiedzały, pływały, grały, biegały, uczyły się i spędzały czas na świeżym powietrzu.

I o to właśnie zadbali z dużym zaangażowaniem organizatorzy  półkolonii.

opr.   Alicja Szymeczko