• WYJĄTKOWE ZAJĘCIA Z BIOLOGII

•    17 maja 2024 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wykładach i warsztatach IV EDYCJI BIELAWSKIEGO SPOTKANIA Z BIOLOGIĄ w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie. Wykłady i warsztaty prowadzone były przez pracowników i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z wielką uwagą wysłuchaliśmy wykładu Pani dr Wioletty Nowaczewskiej (Katedra Biologii Człowieka UWr), z którego dowiedzieliśmy się, że człowiek neandertalski: był wyrafinowanym twórcą (tworzył sztukę naskalną, wytwarzał ozdoby), malował ciało w celach rytualnych, używał wykałaczek. Uczestniczyliśmy także w warsztatach, na których uczyliśmy się rozpoznawać płeć osobników, na podstawie charakterystycznych cech szczątków kostnych. Pani Zuzanna Pyc (Koło Naukowe Paleobiologów UWr) wyjaśniła nam na czym polega i jak przebiega naturalny proces biologicznie zaprogramowanej destrukcji własnych komórek w organizmie wielokomórkowym.

Bardzo dziękujemy organizatorom BIELAWSKIEGO SPOTKANIA Z BIOLOGIĄ, pracownikom i studentom Uniwersytetu Wrocławskiego za umożliwienie udziału w wyjątkowym spotkaniu z ekspertami w swoich dziedzinach naukowych.

Uczniowie i opiekunowie

• CZEKAMY NA WYNIKI🍀

• Egzaminy za nami:). Ósmoklasiści dobrze proradzili sobie z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. Teraz rekrutacja do szkół ponadpodstawowych  i oczkiwanie na wyniki:).

• KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• W konkursie o zwiazkach frazeologicznych "prymusem frazeologii'' została Emilia Nowicka, drugie miejce zajął Krzysztof Kubiak, a trzecie Amelia Mikołajczyk.

Zwycięzcm gratulujemy i zapraszamy na następną edycje konkursu.

• REGIONALNY KONKURS

• We wtorek, 14 maja, 2024 r.  klasa III c uczestniczyła w Regionalnym Konkursie „Edukacja Regionalna - Patriotyzm Jutra” w siedzibie Filii DODN w Wałbrzychu. Uczestnicy tworzyli ustne opowiadanie według kolejności wylosowanych zdjęć, które sami wcześniej wykonali.Dzięki konkursowi uczniowie poznali ciekawe obiekty związane z historią Bielawy i jej okolic oraz niezwykłe ciekawostki z regionu wałbrzyskiego. Pogłębili umiejętność
            współpracy i dokonywania kompromisów. A wszystko dzięki temu, że mieli wspólny cel. Po konkursie wybraliśmy się na lody, aby rozkoszować się słonecznym dniem.

opr. K. Szkiela

• CIEKAWE WARSZTATY🚒👨‍🚒

• Dnia 9 maja 2024 r. klasa 1b uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach. Tego dnia uczniowie nauczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, a także jak bandażować, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pozycji bezpiecznej. Ponadto uczniowie mieli okazję zwiedzić remizę oraz poznać sprzęt strażacki. Nie zabrakło również atrakcji jaką było lanie wody przy pomocy węża strażackiego. Dziękujemy całej ekipie za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów 😀🚒

opr. Anna Pach

• SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 6

• 29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych zorganizowany przez panią Sylwię Stachowicz. W zmaganiach wzięło udział 29 uczniów klas szóstych. Do zdobycia było 71 punktów. I miejsce zajęła Hanna Hołowienko (68p), II miejsce zajęła Natalia Popławska (67p) a trzecie miejsce zajęła Oliwia Sobaczyńska (65p). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

opr. Sylwia Stachowicz

• WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK

• W dniach  26-30 kwietnia 2024 r.  46 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach językowych EuroWeek w Lądku Zdroju. Podczas zajęć uczniowie podnosili poziom swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, wykonywali projekty tematyczne oraz prezentowali swoje umiejętności artystyczne wykazując się przy tym wielką kreatywnością.  Aż żal było wracać.

• WYŚPIEWALI I WYRECYTOWALI

• Eliminacje – XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy „ARKA w ramach "Dni Papieskich” organizowanych w Świdnicy w dniach 29-30 kwietnia 2024 r. odbył się XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Jana Pawła II – Arka – eliminacje dla szkół podstawowych kl. 4-6 , 7-8  oraz szkół ponad podstawowych w  kategoriach: recytacji i poezji Śpiewanej. W konkursie wzięli udział: Filip Jakubiszyn, Piotr Andrzejewski, Amelia Furmańczyk, Lena Wójcik, Ariena Wiktorska i Michał Dzimira.

Laureatami i finalistami zostali :

Michał Dzimira – kat.  recytacja

Amelia Furmańczyk- kat. poezja śpiewana

Piotr Andrzejewski- kat. poezja śpiewana

Finaliści zaprezentują się 17 maja na scenie ŚOK i otrzymają nagrody

Gratulacje dla wszystkich !