• Złote Szkoły NBP

• Złote Szkoły NBP

• Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu po raz pierwszy, dotychczas był on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

W drużynie jest dwóch nauczycieli i 10 uczniów. Jednak chętnych było więcej, co bardzo nas cieszy w perspektywie dalszej współpracy.

Aktualny skład to: P. Monika Rusnak i p. Katarzyna Sobczyńska oraz uczniowie : M. Dzimira, F. Musiałek, H. Weselska, J. Kaczyńska, F. Kozłowska, A. Myśliwiec, L. Wójcik, T .Otrocki, W. Sobczyński , K. Kaptur, J. Pawlaczek, R. zakrzewski, V. Zubenko, oraz M. Nartenko.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ze szkoły, która ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP, opracowuje, przeprowadza z udziałem społeczności szkolnej, a następnie zgłasza trzy zadania na temat edycji programu.

Zadania jakie miała do wykonania nasza drużyna to przygotowanie warsztatów dla społeczności szkolnej, przeprowadzenie lekcji z ekonomią oraz debaty poświęconej polskiej złotówce.

Na zakończenie każdych zajęć trzeba było zmontować, z każdego zadania, filmik. Bardzo dobrze porazili sobie z tym chłopcy klasy 8a czyli T. Otrocki i A. Myśliwiec, nasi operatorzy filmowi :).

Efekty pracy całej drużyny można obejrzeć na poniższych linkach, znajdują się tam filmiki i prezentacje.

Wszyscy spisali się znakomicie :) .

Czekamy na wiadomość z NBP czy otrzymamy tytuł Laureata Złotej Szkoły. Wyniki dopiero 31 maja 2024r..

Świetnie się przy tym bawiliśmy i wiele na temat polskiej złotówki nauczyliśmy.

NBP Złote szkoły - debata - small Czym jest pieniądz i jak powstaje
        NBP Zlote szkoly - Lekcja z ekonomia - small Laboratorium autentyczności