• INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
            W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

1. EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Obowiązkowy wymiar godzin przewidziany dla klas pierwszych wynosi 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (e. polonistyczna, e. matematyczna, e. muzyczna, e. społeczna, e. przyrodnicza,
            e. plastyczna, e. techniczna, e. informatyczna, wychowanie fizyczne) oraz j. angielski w wymiarze 2 godzin. Ponadto uczniowie mogą uczęszczać za zgodą rodziców/opiekunów prawnych na religię (2 godz. tygodniowo). Opiekę dydaktyczno – wychowawczą sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna rozwijająca zainteresowania i uzdolnienia uczniów.

1. OPIEKA SPECJALISTYCZNA

Uczniowie objęci są – w zależności od potrzeb i możliwości placówki – opieką psychologa, pedagoga
            i logopedy. Szkła na bieżąco współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Bielawie.

1. ŚWIETLICA

Przed lub po zajęciach obowiązkowych uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która działa
            w godzinach: rano – 6.45 – 7.45, po lekcjach do godz. 16.30. Na świetlicę w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców pracujących.

1. WYŻYWIENIE

Wszyscy chętni uczniowie mogą zjeść posiłek w szkole (więcej informacji dla osób zainteresowanych w sekretariacie szkoły przy ul. Parkowej).

RADA RODZICÓW

We wrześniu na pierwszym spotkaniu z rodzicami wybierana jest trzyosobowa Klasowa Rada Rodziców. Członkowie wybranej Rady Klasowej delegują jedną osobę do Rady Rodziców, która współpracuje
            z dyrekcją szkoły w doskonaleniu organizacji nauczania ora pracy wychowawczej i opiekuńczej.

1. INFORMACJE DODATKOWE
            • Śniadanie uczniowie przynoszą z domu (kanapki, owoce, napój lub wodę ) i spożywają w czasie przerwy w klasie pod opieką wychowawcy.
            • Szkoła bierze udział w akcjach, w ramach których dzieci dostają nieodpłatnie przetwory mleczne oraz owoce lub warzywa.
            • W oparciu o doświadczenia lat ubiegłych prosimy, aby rodzice nie dawali dzieciom do szkoły wartościowych przedmiotów, które mogłyby zgubić się lub ulec  zniszczeniu.
            • W szkole obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych. W przypadku złego samopoczucia dziecka rodzic niezwłoczna zostanie powiadomiony o tym przez pracownika szkoły telefonicznie.

1. Rządowy program „Dobry Start”

Każdy rodzic może złożyć wniosek drogą on-line (empatia.mpips.gov.pl) lub bankowość elektroniczną
            i otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną.

1. WYPRAWKA SZKOLNA UCZNIA
            • tornister
            • jeden piórnik, a w nim: miękki ołówek B lub HB /2 – 3 szt./, kredki ołówkowe, gumka, linijka,
              nożyczki z zaokrąglonymi końcami, zamykana temperówka, klej w sztyfcie
            • 2 bloki techniczne białe A4 /podpisane/
            • 2 bloki techniczne  kolorowe A4 /podpisane/
            • 2 wycinanki A4 /podpisane/
            • 2 bloki rysunkowe A4 z kolorowymi kartkami /podpisane/
            • plastelina /podpisana/
            • kredki świecowe bambino /podpisane/
            • pastele olejne - kredki /podpisane/
            • farby plakatowe /podpisane/
            • 2- 3 pędzle różnej grubości /podpisane/
            • 2 zeszyty 16 -  kartkowe w linie /podpisane/
            • 3 zeszyty 16 -  kartkowe w kratkę /podpisane/
            • ryza papieru ksero /podpisana/
            • chusteczki higieniczne

• obuwie zmienne (sportowe) z gumową podeszwą w podpisanym worku.
            • strój gimnastyczny: biała koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki gimnastyczne granatowe lub czarne, skarpetki w podpisanym worku.
            • na pływalnię: kostium kąpielowy jednoczęściowy, klapki, czepek gumowy, ręcznik, grzebień lub szczotka do włosów
            • strój apelowy: biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.

POZOSTAŁE INFORMACJE

• Zdjęcie dziecka do wyrobienia legitymacji szkolnej prosimy przekazać wychowawcy w pierwszym tygodniu nauki we wrześniu 2023 roku.
            • Rodzice/ opiekunowie dziecka posiadającego orzeczenie o niepełnosprawności proszeni są
              o dostarczenie orzeczenia do wychowawcy klasy po rozpoczęciu nauki w nowym roku szkolnym.

Prosimy o śledzenie bieżących informacji zamieszczanych na internetowej stronie szkoły: https://sp10bielawa.edupage.org/

• PROJEKT "BIELAWSKA DZIESIĄTKA W EUROPIE" W RAMACH ERASMUS+

• SIERPIEŃ 2023 r.

Kolejny raz nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie"Bielawska Dziesiątka w Europie" w ramach Erasmus+. .W urokliwych miejscach na Malcie nauczyciele doskonalą swoje umiejętności językowe, posługując się w praktyce językiem angielskim. Pracują w różnych grupach tematycznych, poszerzając swoją wiedzę na temat m.in. kreatywnego nauczania czy wykorzystania technologii ICT w dydaktyce. Rozmawiają także o zdrowiu dzieci i młodzieży oraz o sposobach rozwiązywania problemów wychowawczych i edukacyjnych. Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia pozwalają na wymianę myśli i poglądów oraz doświadczeń z nauczycielami z różnych miejsc w Europie.Zmiana perspektywy myślenia, pozwala na kreatywne i interesujące podejście do pracy pedagogicznej.Ogromnie cenimy sobie to doświadczenie. Poznajemy również historię i kulturę Malty, która oferuje wiele ekscytujących atrakcji.