• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. My świętowaliśmy tak:

Nauczyciele pod przewodnictwem pani Jolanty Hady-Jasikowskiej w zabawny sposób uczcili ten dzień, przygotowując dla uczniów, rodziców i  pozostałej części grona pedagogicznego przedstawienie. Wszystko działo się w szkolnych ławkach, a aktorzy wcielili się w rolę uczniów z bardzo niesfornej klasy.  W oficjalnej części spotkania przedstawiciele społeczności uczniowskiej przekazali na ręce dyrektora szkoły pani Beaty Lis kwiaty i życzenia dla  całego grona pedagogicznego. Oczyciście nie zabrakło dobrych słów i życzeń od rodziców, które przekazała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Baranowska. Dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie i wzorową pracę. Wyróżniających się uhonorowała nagrodami.

• Sukcesy sportowe

•

1 października 2020 r.  w Nowej Rudzie odbyły się Finały Dolnośląskie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym. W tych zawodach premiowany jest zawodnik wszechstronny, dobrze biegający (1000m) i dobrze pływający (100m stylem dowolnym). Wśród rywalizujących szkół z całego województwa dolnośląskiego znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły odnosząc historyczny sukces. Naszą reprezentację stanowiły 4 drużyny dwuosobowe w dwóch kategoriach wiekowych, które wywalczyły następujące tytuły:

- Maja Kuleta i Patrycja Lisiecka I miejsce i mistrzostwo Dolnego Śląska 4162 pkt. w kategorii wiekowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej

-Olivier Paprzycki i Jakub Pliszka I miejsce i mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii wiekowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej

- Oliwia Witkowska i Wiktoria Raszewska III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii wiekowej Igrzyska Dzieci

- Adrian Lisiecki i Witold Otrocki II miejsce i wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii wiekowej Igrzyska Dzieci.

Serdecznie gratulacje dla naszych zwycięzców! Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu młodych sportowców.

opr. Alicja Szymeczko, Michał Andrzejewski

• Nagrody na Festiwalu KWIETNIK 2020 w Kutnie

•

4 października 2020 r. zakończył się Koncertem Laureatów XII. Ogólnopolski Festiwal Piosenki KWIETNIK 2020- edycja online, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.

Jury w składzie: Janusz Tylman, Magdalena Ptaszyńska, Leszek Bonar wysłuchało 86 prezentacji i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kat. 10 – 12 lat wyróżnienia otrzymali  Elżbieta Stachura i  Artur Droś  klas 6c

kat. 13 – 15 LAT wyróżnienie otrzymała Alicja Hordyj z klasy 8c

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

• Informacja dla rodziców dzieci uczestniczących w "Programie dla szkół"

• Szanowni Państwo,

Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym
            Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w
            praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne
            spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane
            działania edukacyjne.

Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i
            osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w
            których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim
            uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania przygotowaną
            informację  - w formie listu skierowanego do rodziców i opiekunów
            dzieci uczestniczących
            w programie. W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego
            realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o
            zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o
            jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy
            również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą
            oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie
            załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami
            przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik
            elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy.

Z poważaniem,

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow-.pdf

• DZIEŃ CHŁOPAKA już za nami…

•       Było gwarno, wesoło i smacznie. Nie zabrakło także wyszukanych prezentów dla naszych szkolnych chłopców. Przy każdej klasie zawisły kolorowe plakaty, z ich wizerunkami, życzeniami lub  karykaturami.  A dwa stoiska z domowymi wypiekami: babeczki, ciasta, lizaki itp. sprawiły, że ten dzień był słodki dla każdego,              w tym także dla dziewcząt. Dodatkowo każda uczennica, która ubrała do szkoły krawat lub muszkę była niepytana. Świętowaliśmy więc razem: chłopcy, dziewczyny i nauczyciele.

W trakcie tego dnia został zorganizowany także konkurs pod hasłem „ Rozpoznaj swojego pana nauczyciela na starym zdjęciu”.  Uczniowie i nauczycielki  stanęli wspólnie do  konkursu. Jednak okazało się, że nie było to proste zadanie, bo z biegiem lat…..

Drodzy chłopcy, panowie i mężczyźni raz jeszcze składamy Wam życzenia: samych szczęśliwych dni w życiu. Uśmiechu na twarzy, słonecznych promyków w pochmurne dni lata zimy i wiosny i jesieni, to o czym marzycie - by Wasze było, a czego pragniecie, by się spełniło!!!

Wasze szkolne kobiety i kobitki