• WRECZENIE "ZŁOTYCH SÓW"

• W czwartek 22 czerwca w kinotetarze MOKIS odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych „Złotych Sów” dla znacząco wyróżniających się uczniów szkół podstawowych. Taka nagroda przyznawana jest prymusom, którzy w kończącym się roku szkolnym byli laureatami licznych konkursów i olimpiad na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym, a także uzyskali wysoką średnią ocen.

"Złote Sowy” z rąk burmistrza Andrzeja Hordyja otrzymało 19 bielawskich uczniów. Nagrodzeni dostali statuetkę oraz nagrodę pieniężną o wartości 1000 zł.

NAGRODZENI UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY:

Krzysztof Delalicz de Laval

Natasza Jakubowska

Filip Musiałek

Szymon Majcher

Filip Bernacik

Alicja Przybyszewska

Barbara Butor

Karen Kaptur

GRATULUJEMY!

• CO CIEKAWEGO SŁYCHAĆ NA RYNKU PRACY?

• Podania do szkół ponadpodstawowych złożone. A może jakaś wakacyjna praca? Ósmoklasiści odwiedzili 21 czerwca  2022 r. Targi Pracy i Edukacji w ZSCRR w Bielawie. Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi ofertami pracy dla młodzieży, mieli bezpośredni kontakt z pracodawcą, mogli skorzystać z porad i konsultacji doradców zawodowych i pośredników pracy.

• INFORMACJA

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 r. w Hali Sportowej (na GROTA):

dla klas 1-3 i oddziału przygotowawczego o godzinie: 8.00

dla klas 4-7 i udziałów przygotowawczych o godzinie 9.30

Uroczyste zakończenie dla klas 8 odbędzie się 23 czerwca o 12.00 (hala sportowa na GROTA)

• KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

• 14 czerwca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Poetycki "Piórko", na który nadesłało swoje utwory 18 młodych poetów.Niezależne jury przyznało 3 nagrody i 4 wyróżnienia.1. miejsce zajęła Daria Hulvas- uczennica kl.8 z oddziału przygotowawczego, 2.Oliwia Jędrasik kl.7b, 3.Emilia Cieślik kl.5b. Wyróżnienia: Jan Śledź 8d, Emilia Florek 5c, Hubert Jazowski 8a. Wyróżnienie specjalne otrzymała Weronika Szapowałowa z kl.8 oddz.przygotowawczy. Jury dostrzegło w utworach wrażliwość młodych ludzi na problemy współczesnego świata, dojrzałość i głęboką wrażliwość, wnikliwość spojrzenia na rzeczywistość i uroki codzienności, a także humor. Laureaci otrzymali wieczne pióra, książki i inne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy już dziś do chwytania za pióro!

Prace konkursowe: Place_konkursowe-wiersze.pdf

opr. Jolanta Hada-Jasikowska

• BAL ÓSMOKLASISTY

• 10.06.2022 r.

W Restauracji Teatralnej odbył się zorganizowany przez rodziców bal kończący naukę w szkole podstawowej. Zabawa była przednia i  humory wyśmienite:).

• KAMPANIA-WYBORY-WYNIKI

• 10 czerwca 2022 r. odbyły się wybory na przewodniczącego naszej szkoły. Po przeprowadzonej kampanii i  głosowaniu nową przewodniczącą szkoły została Lena Wójcik:). Gratulujemy!

Pozostałym kandydatom także gratulujemy przeprowadzonych kampanii i dziękujemy za udział w wyborach.

Lena Wójcik 6b: 89 głosów

Martyna Grządziel 7f:  65 głosów

Filip Musiałek 6a: 35 głosów

• WAKACYJNA PRACA

• To ogłoszenie jest dla Was 🙂

Praca wakacyjna w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bielawie

👉 do wyboru lipiec lub sierpień

👉 w dniu rozpoczęcia pracy musi być ukończone 15 lat

Więcej informacji w naszym Centrum i pod numerem: 74 646 45 69

#pracawakacyjna #mckdzierzoniow

• NAJLEPSI W REGIONIE WAŁBRZYSKIM

• 9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3d: Daniela Kuriata, Maja Caputa, Laura Trzeciak, Blanka Antczak, Zuzanna Kaptur, Morgan Kaptur podczas Gali Finałowej otrzymali nagrody oraz tytuły LAUREATÓW w regionalnych eliminacjach konkursu wojewódzkiego "Edukacja Regionalna- Patriotyzm Jutra" w siedzibie DODN Wałbrzych. Podczas uroczystości prezentowały się zwycięskie zespoły z czterech regionów: wrocławskiego, jeleniogórskiego, legnickiego oraz naszego -wałbrzyskiego. Gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę.

opr. Kamila Leśniak

• KONKURS PIOSENKI

• 8 czerwca 2022 r. klasa 2c i 5c wzięły udział w Międzygminnym Konkursie Piosenki Klasowej. Konkurs odbył się w Dzierżoniowskim kinie Zbyszek.

• UCZNIOWIE PRZEPROWADZAJĄ DOŚWIADCZENIA

• Klasa 2 b w dniu 07.06.2022 r. wybrała się na wycieczkę do Innowacyjnego Centrum Poszanowania Energii.Tam uczniowie dowiedzieli się jak zamienić prąd mechaniczny w elektryczny. Zamienili się przez chwilę w małych profesorów i przeprowadzali doświadczenia za pomocą dynama i siły rąk wytwarzali prąd. Doswiadczyli przepływu prądu przez  ziemniaka.Bardzo efektywnie odpowiadali na pytania dotyczące energii odnawialnej i nieodnawialnej. Uczniowie zaskoczyli panią Elżbietę, która prowadziła zajęcia z dużą wiedzą na temat różnych form pozyskiwania energii. Uczniowie zobaczyli ponad 100 letnia pompę wodna. Na koniec jedliśmy kiełbaski spędziliśmy miło czas bawiąc się na terenie Bielawskiej Przepompowni.

opr. Martyna Zarycka, Ania Kwiatkowska

• WYSTĘPY NA SCENIE

• Nasi uczniowie z klas tanecznych 4c, 5c, 6a i 7c zaprezentowali swoje układy taneczne podczas 43 DNI BIELAWY.

4-5.06.2022 r.

• EKOPIOSENKA 2022

• 4 czerwca w MCK w Legnicy odbyły się przesłuchania konkursowe XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka 2022”. Do konkursu jury zakwalifikowało 25 wykonawców. Miło nam ogłosić, że nasza uczennica Ela Stachura z klasy 7 c  otrzymała GRAND PRIX - czyli nagrode główna festiwalu.

Ela podczas konkursu zaspiewała piosenkę pt. S.O.S dla ziemi.

Gratulujemy!!!

• TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

• 2 czerwca 2022 r.  w I LO w Dzierżoniowie odbył się I Powiatowy Turniej Gier Planszowych realizowany w ramach grantu oświatowego. Uczestnicy rozegrali turniej w gry Blokus i Abalone.

1 miejsce ex aequo zdobyli Dominika Kościsty i Antoni Ptak  z naszej szkoły. (kat. Blokus)

Gratulujemy!

opr. Piotr Panońko