• INFORMACJA ROK SZKOLNY 2021/2022

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Już za chwilę spotkamy się w szkolnych murach.

Rozpoczęcie roku szkolnego w budynku przy ul. gen. G. Roweckiego odbędzie się 1 września 2021 r. o godz. 9.00 w hali sportowej. Uczniowie gromadzą się tam w wyznaczonych miejscach. Po apelu, razem z Wychowawcami, przechodzą do klas. Ze względu na pandemię uroczystość odbędzie się bez udziału Rodziców.

W budynku przy ul. Parkowej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego rozpocznie się 1 września 2021 r. o godz. 10.30 Uczniowie klas I zbierają się w sali gimnastycznej, natomiast uczniowie klas II i III spotykają się z Wychowawcami w swoich klasach.

Dopuszcza się obecność jednego rodzica z klasy I.

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, uroczystości odbędą się na zewnątrz.

RADA INAUGURUJĄCA

rok szkolny 2021/2022

31 sierpnia 2021 r. godz. 9.00

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2021 r. (środa)

dla klas 4 – 8

ul. gen. G. Roweckiego 6, godz. 9.00

dla klas 1 – 3

ul. Parkowa 12 , godz. 10.30

• BIELAWSKA KUŹNIA TALENTÓW - UCZNIOWIE i NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY ROZPOCZYNAJĄ PRZYGOTOWANIA POPRZEDZAJĄCE WYJAZD DO MIASTA GAŁCZ w RUMUNII

• Wraz z pierwszym dniem września rusza przedsięwzięcie „Bielawska Kuźnia Talentów” realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Projekt oparty jest  na działaniach edukacyjnych zwiększających wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji osobistych, społecznych, w zakresie uczenia się oraz kompetencji matematycznych i w zakresie nauk przyrodniczych, a także technologii i inżynierii oraz przedsiębiorczości.

Głównym celem projektu jest wyjazd zrekrutowanej podczas wakacji grupy 24 uczniów (uczniowie klas VII i VIII) oraz 4 nauczycieli do szkoły partnerskiej w Rumunii. Uczniowie podczas pięciodniowego pobytu będą realizowali wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej działanie pod nazwą: „Matematyczno-Przyrodniczy Projekt Edukacyjny – Liczę – Doświadczam – Prezentuję”. Naszą szkołą partnerską jest Școala Gimnazială ”Grigore Moisil” Galați.

W ramach zajęć przygotowawczych w projekcie przewidziano 10 godzin zajęć z podstaw języka rumuńskiego oraz po 5 godzin z zakresu kultury kraju partnerskiego, a także tak zwanych „umiejętności miękkich” i społecznych.

Udział uczniów w projekcie będzie jedyną w swoim rodzaju przygodą, ale też możliwością sprawdzenia w praktyce własnych umiejętności językowych, bowiem uczniowie z Polski i Rumunii będą porozumiewali się głównie w języku angielskim. Poza aspektem edukacyjnym projekt pozwala również na poznanie kultury nie tak bardzo popularnego kraju Unii Europejskiej, jakim jest Rumunia. Uczeń biorący udział w mobilności nie ponosi kosztów finansowych w związku z jej realizacją. Koszty uczestnictwa w mobilności ponadnarodowej ucznia pokrywa Szkoła ze środków projektu.

opr. Rafał Gryszan