• BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO NASZEJ SZKOŁY

• BŚP w tym roku zapłonęło pod hasłem "ŚWIATŁO NADZIEI". Do Polski dotarło 12 grudnia 2021 r. od skautów słowackich. Jest symbolem nadziei i pokoju. Tym bardziej cieszymy się, że harcerze odwiedzili naszą szkołę przekazując jego płomień na ręce Pani Dyrektor Beaty Lis z życzeniami dla nauczycieli, rodziców i uczniów.

• ŚWIAT TORUŃSKIEGO PIERNIKA-WARSZTATY FORMOWANIA PIERNIKÓW DLA DZIECI

• Na początku grudnia dzieci z klasy  II c i klasy  II d  miały przyjemność gościć w Muzeum Miejskim w Dzierżoniowie na  czasowej wystawie" Świat Toruńskiego Piernika"Zwiedzanie wystawy było wspaniałą okazją do wprowadzenia w temat świątecznych tradycji oraz miłego spędzenia czasu przy tworzeniu piernikowych przysmaków o niezwykłych formach. Poznaliśmy legendy związane z pierniczkami -katarzynkami, oglądaliśmy dawne, drewniane formy piernikarskie, nowożytne naczynia cynowe, formy do cukierków czy piernikowe opakowania. Najwięcej emocji wywołało formowanie pierników własnymi rękami. Warto dodać, że pierniki nie służyły kiedyś tylko i wyłącznie do jedzenia. Służyły jako ozdoba – np. na choinkę. Podobnie i nasze pierniki, te które zabraliśmy do domu będą pięknym świątecznym prezent od serca.

opr. A.Adamczyk. I.Stachera

• NASZA UCZENNICA OTRZTMAŁA STYPENDIUM

• Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień w dniu 30 listopada 2021 zdecydowała o przyznaniu 56 stypendiów w ramach XXI  edycji Konkursu Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”. Oceniono w sumie 449 aplikacji (aż 50% więcej niż w roku ubiegłym), co oznacza, że o jedno stypendium ubiegało się 8 osób!

Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica z klasy 7c Elżbieta Stachura, która stypendium otrzymała za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Gratulujemy!

• PODUSZKA POD CHOINKĘ

• ZEBRALIŚMY ponad 880 zł!  DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W CHARYTATYWNEJ AKCJI.

Zachęcamy do zakupu za symboliczne 10 zł kreatywnych poduszek wykonanych przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na UNICEF. Poduszki można obejrzeć w holu szkoły.

• ZAPRASZAMY NA BIELAWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

• Zapraszamy w niedzielę 12 grudnia 2021 r. do domku nr 4 od godz. 12.00.  Będziemy tam na Was czekać dzięki rodzicom, nauczycielom i uczniom. Udało nam się przygotować ciekawe, kreatywne i smaczne świąteczne niespodzianki.

• PRACOWITE ELFY

• 10 grudnia 2021 r. klasa 2b pracowała jak pracowite Efy przed świętami: dekorowała pierniczki popijając przy tym pyszną czekoladę na gorąco, przygotowała choinki na Jarmark Bożonarodzeniowy, a na koniec odpakowaliśmy prezenty, które sami sobie sprawowaliśmy losując dużo wcześniej osobę, którą obdarujemy. Każdy może zostać Świętym Mikołajem.

• HO, HO, HO!-WITAJ MIKOŁAJU!

• Po wielu miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się wizyty upragnionego Mikołaja, a to za sprawą RADY RODZICÓW i SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Uczniowie witali/zaskakiwali Mikołaja piosenkami, tańcami, wierszykami, a nawet prezentami takimi jak przygotowanymi przez klasę 8b i listą życzeń, która jak widać na zdjęciu okazała się baaardzo długa. Brodaty był zaskoczony, a wszystkie niespodzianki sprawiły mu wiele radości.  Oj działo się...

• KONKURS RECYTATORSKI

• 2 grudnia 2021 r. odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. :Od Baczyńskiego do...". Wzięli w nim udział nasi uczniowie: Julia Land i Szymon Gawrycki-Tkacz. Szymon otrzymał wyróznienie.

Gratulujemy!

opr. Jolanta Hada-Jasikowska

• "GLEBOWA" WYSTAWA

•       Słoiki, kojarzą się nam przede wszystkim z dżemami i przetworami na zimę. Mit ten obalili uczniowie klas siódmych, którzy wykonali w nich profile glebowe. Zarówno profil ogólny gleby jak i konkretne przekroje gleby brunatnej, mady, bielicy, rędziny, czarnoziemu czy gleby górskiej. Swoje prace wykonali na przykład z kamieni, kaszy, ryżu, mąki, a nawet żelków i baterii. Ich kreatywność i zaangażowanie przerosła najśmielsze oczekiwania. Bawiąc się wykonali zadanie domowe i przyswoili podstawowe informacje na temat budowy polskich gleb i ich żyzności. Gratuluję „kawał dobrej roboty”.

opr. Agata Gromek

• WARSZTATY TANECZNE

• 27 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne zorganizowane w ramach projektu "Kultura mnie kręci". W warsztatach wzięło udział 70 uczniów klas tanecznych. Warsztaty poprowadziły instruktorki wrocławskiej Szkoły tanecznej "PLEYADA".

Uczniowie pracowali nad techniką i choreografiami disco dance i new age.

orp. Anna Lutz