• Koncert charytatywny

• W czwartek 22 czerwca 2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie odbył się koncert charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na zakup szafek do szatni dla uczniów klas I-III. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Dyrektora szkoły i Radnego Pana Tomasza Tkacza. Zaangażowana w organizację była cała społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, którzy wsparli akcję swoim czynnym udziałem- upieczeniem ciasta oraz poszukiwaniem sponsorów. Sami również przekazali wiele atrakcyjnych i wartościowych voucherów na licytację. Koncert uświetniały występy taneczne i wokalne uczniów naszej szkoły, jak również maluchów z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bielawie,  zawodników Klubu Sportowego  Taekwon-do Tiger Bielawa, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie oraz tancerze „Kuba Dance Studio” w Bielawie. Dzięki udanej współpracy podczas koncertu udało się zebrać 11 530 zł. Kwotę tą zasilą środki zebrane podczas szkolnego festynu „Dzieci dzieciom” (5 740 zł), w którego organizację również ogromny wkład wnieśli Rodzice naszych uczniów. Zebrana suma-  17 270 zł, pozwoli na zabezpieczenie szafek dla około połowy uczniów.

Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość wszystkim Rodzicom oraz współtwórcom tego cudownego wydarzenia.

Szczególne podziękowania dla:

- Pałac Bielawa

- Klub Taekwon-do- Tiger

- Basen Aquarius  w Bielawie

- Radny Bielawy P.  Łukasz Fedorowicz

- Radny Bielawy P.  Tomasz Tkacz

- Hotel Dębowy

- Salon Fryzjerski „ Trzeciak”

- P. Alicja Gruszczyńska „Impressive”

- Zakład  „Malowana lala”

-  „Salon fryzjerski  JOLA” w Bielawie

- „Studio zmiana- profesjonalne modelowanie sylwetki” w Dzierżoniowie

- „NEWLOOK” instytut piękna” w Bielawie

- „Kosmetologia i Masaż BABIE LATO” w Ząbkowicach Śląskich

- P. Sylwia Chojnacka „Stylizacja Paznokci LIONAIL”

- P. Natalia Pinkos „Salon Manufaktura Włosa” w Bielawie

- P. M. Lichnowski „Restauracja Rabarbar”

- P. Jolanta Szczepańska ”Pełna Micha” w Dzierżoniowie

- P. Magdalena Czapla, Pizzeria „ U Czapli”

- Restauracji „Kameleon”

- Radny Bielawy P. Jarosław Florczak

- P. Magdalena Niewiara

- P. Jacek Łuczak „Foto”

- P. Justyna Pawlus

- malarkę  P. Sylwię  Dubikowską

- P. Emilia Kiełbasa

- P. Tomasz Sociński

- P. Mateusz Jabłoński

- P. Anna Woropaj „Animacje Dla Dzieci HAPPY KIDS PARTY”

- Mennica 2Mint

- AUTO-SERWIS „ZYGZAK” w Bielawie

- „Kraina Alicji Pracownia Blisko Natury” w Bielawie

- P. Jerzy Gawrycki

- P. Kinga Zięba

• Półkolonie letnie

• Podczas tegorocznych półkolonii letnich odbywających w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie realizowane jest  zadanie dofinansowane z państwowego funduszu celowego.

W trakcie każdego z dwóch turnusów półkolonii 45 uczniów naszej szkoły bierze aktywny udział w Programie „prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii” płatnym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Całkowita kwota otrzymana na realizację zadania wynosi 25.200 zł.

Szczegółowe założenia programu obejmują udział uczniów w ściśle określonych zajęciach. Na potrzeby jego realizacji szkoła podjęła współpracę z profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą, która przeprowadziła zajęcia zgodnie z wymogami Regulaminu Programu. Oprócz zajęć sportowych, tj. zajęć na basenie, treningów z taekwoon-do i piłki nożnej oraz warsztatów tanecznych, przeprowadzone zostały warsztaty dietetyczne (zgodnie z wymogami Ministra Zdrowia), warsztaty psychologiczne (tematyka obejmowała m. in. radzenie sobie z emocjami, trening koncentracji oraz poczucie własnej wartości), a także – za zgodą rodziców, konsultacje fizjoterapeuty, w ramach której odbyła się ocena wydolności, możliwości ruchowych i poziomu codziennej aktywności fizycznej dzieci.

Na zakończenie każdego turnusu w ramach dodatkowych atrakcji dla uczestników zaplanowane są wycieczki. Pierwszy turnus razem z przewodnikiem odwiedzi Arboretum Wojsławice. Drugi turnus – Wioskę Indiańską w Bystrzycy Kłodzkiej. Oba wyjazdy obejmują ognisko z kiełbaskami.

Na podsumowanie udziału uczestnicy otrzymali indywidualne dzienniczki z zasadami dobrego odżywiania, zaleceniami dotyczącymi aktywności fizycznej oraz wskazówkami dietetyka, psychologa i fizjoterapeuty.

Za udział w Programie, dyspozycyjność i okazaną życzliwość podczas realizacji zajęć dziękujemy wszystkim zaangażowanym stronom.