• KOLEJNY AKCENT eTWINNIGU W NASZEJ SZKOLE

•  Po seminarium w Poznaniu (1-2.04.2023 r.) pn."Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem", w którym uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły, ponownie dotykamy tego tematu. Tym razem do seminarium dla dyrektorów szkół, które odbyło się 13-14.04.2023 r. w Częstochowie dołączyły: pani Beata Lis i pani Beata Tomczak-Litwa. Podczas spotkania zaprezentowano najnowszą kampanię pn. "Transformacja cyfrowa z eTwinning" i  przedstawiono  dobre praktyki programu. Druga część obejmowała pracę warsztatową, w rezultacie której powstał pomysł na Kurs "Dobrostan autodiagnoza i wdrożenia", który będzie realizowany w naszej szkole. Od Autodiagnozy do Zmiany na rzecz budowania dobrostanowej placówki, gdzie liczy się dziecko, nauczyciel, rodzic, gdzie liczy się człowiek. Wszyscy potrzebują uspokojenia, ukojenia i odniesienia się do ważnych potrzeb każdego człowieka! Zbudują przyjazną przestrzeń do życia. Zadbajmy o siebie tworząc razem dobrostanową rzeczywistość.

Warto dodać, że działania w ramach  eTwinning w naszej szkole już rozpoczęte, aktualnie realizujemy projekt z 16 placówkami z Polski pn. "School Fashion". Wkrótce Kurs "Dobrostan autodiagnoza i wdrożenia":).

• BĄDŹ BEZPIECZNY NA PRZEJŚCIU

• W czwartek 13 kwietnia 2023 r. w auli Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego odbył się finał konkursu plastycznego „Bądź bezpieczny na przejściu. Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się wspaniałymi wynikami w owym konkursie! Hanna Fabian,Oliwia Niewiara, Patrycja Mańkowska, Wiktoria Danilewicz, Zofia Maciejewska, Franciszek Kukuła zostali nagrodzeni w konkursie „Bądź bezpieczny na przejściu”.

Podczas uroczystości  przedstawiono wyniki:

2 miejsce - Patrycja Mańkowska (kl.1c)

3 miejsce - Wiktoria Danilewicz (kl.1c)

wyróżnienia :

Hanna Fabian (kl.3c)

Oliwia Niewiara (kl.1c)

Zofia Maciejewska (kl.1c)

Franciszek Kukuła (kl.3d)

Wielkie brawa ! Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów ;)

opr. Żaneta Prokop

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• 4 kwietnia 2023 r. w MOKIS w Bielawie uczniowie klas 5a i 6c uczestniczyli w Wielkanocnych Warsztatach. Każdy przygotowywał swoją świąteczna pisankę. Można było wybrać dowolną technikę. Przygotowane przez dzieci prace ubogacą świąteczne stoły.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek. a nawet huśtawka czy obudowa od ulicznej lampy.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 5 kwietnia 2023 r.. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

• WYDARZENIE-MATURA TO BZDURA ON TOUR

• Wydarzenie kierowane jest do uczniów klas 7,8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych!

Już 19.04 organizowane jest wyjątkowe wydarzenie!

MATURA TO BZDURA ON TOUR

DATA: 19.04

GODZINY: 12:15 - 14:00

KINOTEATR ZBYSZEK

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzone Q&A z twórcą Matura To Bzdura, publiczność będzie mogła zadać mu pytania oraz odbędzie się Show Mistrzostwa Matura To Bzdura, które wyłonią jednego szkolnego mistrza pytań prosto od prowadzącego MTB! Po wydarzeniu będzie możliwość zrobienia zdjęć z prowadzącym.

Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla Gminy Miejskiej Dzierżoniów na lata 2023-2025.

LINK DO WYDARZENIA:

• DOŁĄCZAMY DO eTWINNINGU

• Nasza szkoła w ramach przynależności do Europejskiej Platformy Edukacji Szkolnej dołączyła do eTwinningu – międzynarodowej społeczności szkół, uczniów i nauczycieli realizujących wspólne projekty edukacyjne. Nauczyciele: p. Małgorzata Bieżanowska – Liwuś, p. Monika Rusnak i p. Rafał Gryszan wzięli udział w dwudniowym seminarium „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”, które odbywało się w dniach 1-2 kwietnia 2023 r. w Poznaniu. Pierwszy projekt pod nazwą „School Fashion” będzie realizowany wraz z siedmioma innymi szkołami jeszcze w tym roku szkolnym w naszej placówce.

opr. Rafał Gryszan

• WIELKANOCNY KIERMASZ NA PARKOWEJ

• Serdecznie zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz na ul.Parkowej. Do nabycia prace wykonane przez naszych uczniów- wyjątkowe, bo robione z sercem.

Więcej informacji na plakacie.

opr. Ewa Kowalczyk, Sylwia Dubikowska