• POMOC

• Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym nasza uczennica i jej rodzina stracili dom w pożarze. Na szczęście wszyscy są cali i zdrowi. Jednak stracili wszystko. Stąd też moja prośba o wsparcie finansowe na odbudowę mieszkania.Wszystkim, którzy chcieli by pomóc przesyłam poniżej link. pomagam.pl/mhy36h.

Z góry Państwu dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu.

dyr. Beata Lis

• XIX EUROPEJSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI DZIĘCIECEJ "INTERMUZA 2022"

• 2 kwietnia 2022 r. odbył się XIX Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej INTERMUZA 2022. Tegoroczna edycja jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród śpiewającej młodzieży. Do I etapu zgłosiło się ponad 100, uczestników z całej Polski, z których wyłoniono 24 osób do przesłuchań finałowych.

W finale zaprezentowali się nasi uczniowie Ela Stachura i Artur Droś.

Koncert poprowadził dyrektor artystyczny festiwalu: Jacek Cygan, twórca wielu piosenek, a w recitalu Gołębi song wystąpiła gwiazda wieczoru: Weronika Krystek -nasza zdolna wychowanka i bielawianka.

Ela Stachura wyśpiewała wyróżnienie .

Gratulujemy obojgu dobrych występów!

• WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MAM PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ"

• https://powiatowecentrum.dzierzoniow.pl/2022/03/31/6746/Z przyjemnością informujemy, iż ogłoszono zwycięzców Powiatowego Konkursu Plastycznego: „Mam plany na przyszłość”. Na konkurs zgłoszono 76 prac, w tym 20 z naszej szkoły. Patronat nad konkursem objął starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski.

NAGRODZENI UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY:

Laureatką konkursu w kategorii: szkoła podstawowa kl. I-III została:

III miejsce (Cukiernik) Amelia Kwiatkowska - uczennica klasy II

Laureatką konkursu w kategorii: szkoła podstawowa kl. IV-VIII, została:

III miejsce (Malarka) Kornelia Krawiec - uczennica klasy VIII

Wyróżnienie w konkursie w kategorii: szkoła podstawowa kl. I-III, otrzymała:

Emilia Lisek (Weterynarz) -  uczennica klasy II

Link do strony z oficjalnymi wynikami: https://powiatowecentrum.dzierzoniow.pl/2022/03/31/6746/

GRATULUJEMY!

• KWIECIEŃ PLECIEŃ, POPRZEPLATAŁ TROCHĘ ZIMY TROCHĘ LATA. A U NAS?

• 1 kwietnia 2022 r. do naszej szkoły "przyleciały" dzikie ptaki. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w ZIELONEJ LEKCJI, która była z udziałem sów i myszołowa towarzyskiego. Bliski kontakt, opowieści o życiu, funkcjonowaniu i budowie tych niezwykłych zwierząt sprawiła, że wiedza, wrażenia i emocje na długo pozostaną w pamięci dzieci.

• FINAŁ EDUKACJI REGIONALNEJ

• W I semestrze uczniowie z klas: 5a i 5c brali udział w zajęciach z edukacji regionalnej. 1 kwietnia 2022 r. odbyło się podsumowanie zajęć i wyłoniono zwycięską drużynę, która otrzymała nagrodę niespodziankę-trzykrotne wejście do kina na dowolny seans.

GRATULUJEMY!

• WIZYTY W SZKOLE LEŚNEJ

• Uczniowie klas 5 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Szkole Leśnej w Bielawie. Tematem zajęć było życie  ssaków w Górach Sowich. Trochę teorii i praktyki, a na zakończenie wspólne ognisko.

• KONKURS WOJEWÓDZKI

• 29.03.2022 r. odbył się IV wojewódzki etap XXI edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn. Konkurs wymagał wykraczającej poza program szkolny wiedzy biologicznej, geograficznej, znajomości parków krajobrazowych oraz umiejętności rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Kwiatkowska, Łukasz Budziszewski i Tomasz Włostowski zajęli 3 miejsce. Emocji było dużo gdyż lokaty były odczytywane od końca, czyli od 12 miejsca. Oprócz nagród rzeczowych, zwycięskie 3 drużyny dostały zaproszenie na 3- dniowy pobyt i warsztaty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Salamandra".

Gratulujemy!

opr. Dorota Ślisz

• "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT"

• 29 marca 2022 r. uczennice klas III: Laura Trzeciak (z klasy III d) oraz Julia Sowińska (z klasy III b) wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach.

Dzięki wygranej w Miejskim Konkursie Ortograficznym dziewczynki miały możliwość zawalczyć o kolejne sukcesy na szczeblu powiatowym.

Miło nam oznajmić, że uczennica - Laura Trzeciak (kl. III d) zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

Gratulujemy odniesionych sukcesów oraz dziękujemy za wkład pracy w przygotowanie do konkursu nauczycielom prowadzącym oraz rodzicom.

opr. Kamila Leśniak

• WIZYTA W GMACHU GŁÓWNYM UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

• W sobotę 26 marca 2022 r. nasi uczniowie  wraz z uczniami z bielawskich szkół podstawowych wzięli udział w wykładzie podsumowującym zajęcia w ramach projektu "Dobry start".

W ramach projektu 20 uczniów  wzięło udział w 9 zajęciach praktycznych oraz 5 wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tematyka zajęć dotyczyła zagadnień inżynieryjnych. A uczniowie podczas każdych z zajęć mogli zmierzyć się z problemami, przed którymi niejednokrotnie stają naukowcy - inżynierzy.