• RECYTACJA I POEZJA ŚPIEWANA👏

• 10.11.2023 r.

W ramach obchodów Polsko- Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej już po raz dwudziesty dziewiąty został przeprowadzony wyjątkowy Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, który odbył się 10 listopada na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. W konkursie wzięło udział czterdziestu sześciu uczniów ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku tematem przewodnim było hasło "Bóg, honor, ojczyzna". Konkurs odbywał się w kategorii recytacja i kategorii poezja śpiewana.

W kategorii recytacja :

kat. klas 4-6

1 miejsce Maciej Hendzel z 4c (op. pani Monika Krawiec),

wyróżnienie Dawid Kozłowski kl. 4d opiekun p. Jolanta Hada.

W kategorii kl. 7-8 : 1 m zajął Michał Dzimira 7d

2 m Lena Wójcik 8 b

3 m Karen Kaptur 7a

opiekun pani Monika Krawiec

kategoria poezja śpiewana

kat. klas 4-6

I miejsce Maciej Hendzel z kl. 4c

kat. klas 7-8

III miejsce Ariena Wiktorska z kl. 7d

Wyróżnienie Hanna Płusa z kl. 8b

Bardzo dobry występ Amelii Furmańczyk z kl. 6c

opiekun artystyczny Anna Lutz

• DOBRE WIEŚCI😉

• Zakończono kwalifikacje do etapów powiatowych konkursów kuratoryjnych ZDolny Ślązak. Nasi uczniowie wezmą udział w ośmiu z dziewięciu konkursów! Łącznie mamy 23 kwalifikacje, a nasz rekordzista, Wojtek Laskowski z klasy 8a, uzyskał punkty uprawniające do udziału w sześciu powiatach - z matematyki, języka polskiego, fizyki, biologii, geografii i chemii!

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy powodzenia!

• JASKINIOWA PRZYGODA

• 25 października 202 3r.  klasy trzecie wybrały się na wycieczkę  do Jaskini Niedźwiedziej, położonej w Masywie Śnieżnika, w pobliżu miejscowości Kletno. Jaskinia Niedźwiedzia jest jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Z entuzjazmem i we wspaniałych humorach wyruszyliśmy na wycieczkę. Po podróży autokarem, dotarliśmy na miejsce parkingowe. Okazało się, że aby dotrzeć do celu, trzeba iść około 1,5 km asfaltem. Kiedy już dotarliśmy do jaskini, rozdzieliliśmy się na kilka grup, ponieważ do środka mogła wejść określona liczba osób, ze względu na obostrzenia związane z ochroną mikroklimatu jaskini. We wnętrzu jaskini nie mogliśmy napatrzeć się na piękne stalaktyty, stalagmity, draperie, misy martwicowe, nacieki i inne cuda stworzone przez samą naturę. Zobaczyliśmy również szkielet niedźwiedzia żyjącego tam w dawnych czasach. Spotkaliśmy też nietoperza zatopionego w polewie kalcytowej. Udało nam się zobaczyć żywego nietoperza! Do domu wróciliśmy nieco zmęczeni, ale nikt nie żałuje, że pojechał na wycieczkę. W jeden dzień dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawostek, przywieźliśmy różne pamiątki i zdobyliśmy nowe umiejętności.

opr. Iwona Kląskała

• "ZIELONA LEKCJA"

• Oto efekt kolejnej "zielonej lekcji" inspirowanej jesienną porą roku. Tym razem mamy jesienne kolaże w wersji polskiej i angielskiej w wykonaniu klas 5c i 5b oraz utwory poetyckie "Na słotę" autorstwa młodych poetów z 5b, dla których wzorem był polski poeta Stanisław Grochowiak z wierszem pod tym samym tytułem.

opr. Jolanta Hada-Jasikowska

• ZAŚPIEWAŁY W FINALE KONKURSU

• Galą finałową zakończył się XVIII Konkurs Piosenki Poetyckiej "Mimozami jesień się zaczyna". Konkurs był zorganizowany przez 3 Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Dwie nasze zdolne uczennice zostały zakwalifikowane i zaśpiewały w finale konkursu.

W kat. klas 7-8

1 m otrzymała Hania Płusa z kl.8b a wyróżnienie Ariena Wiktorska z kl. 7d

Serdecznie gratulujemy sukcesów.

• ZAJĘCIA W CIEKAWYM MIEJSCU

• Czy Wirtualna Rzeczywistość służy tylko do celów rozrywkowych? 📼🥽 Absolutnie nie!

Technologia wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości zakłada naukę i popularyzację kierunków technicznych w oparciu o nowoczesną i atrakcyjną formę zajęć. 24 października 2023 r. klasy: 7b i 7 d odwiedziły nowoczesne Centrum Szkoleniowe INNOVATION PARK w wałbrzyskim „INVEST-PARK”, który działa  pod szyldem Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU ".

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję m.in. wczuć się w rolę spawaczy oraz mechaników samochodowych.

opr. Monika Rusnak

• FESTIWAL PIOSENEK ELENI ZA NAMI-SĄ SUKCESY😊

• V Ogólnopolski Festiwal Piosenek Eleni przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim naszych 4 uczniów : Andrzejewski Piotr z klasy 5b, Matylda Oluwole z klasy 5c, Amelia Furmańczyk z kl. 6 c i Ariena Wiktorska z kl.7d . Występy młodych wykonawców oceniało jury w składzie : Eleni Tzoka, Joanna Horodko, Artur Orzech Laureatkami zostały Ariena Wiktorska i Amelia Furmańczyk wyróznienia w kat 1. otrzymali Matylda Oluwole i Piotr Andrzejewski.

Serdecznie gratulujemy.

• KAŻDEGO ROKU O TEJ SAMEJ PORZE...

• Uroczysta akadenia z okazji Dnia Edukcji Narodowej. Uczniowie wystąpili przed nauczycielami, nauczycielami emertyami, pracownikami administracji i obsługi oraz przedstawicielami Rady Rodziców.

• NATURA DROGĄ DO SZCZĘŚCIA I ZDROWIA CZŁOWIEKA"

• 7.10.2023 r. grupa naszych uczniów pod opieką p.Barbary Hucaluk i J.Hady- Jasikowskiej rozpoczęła realizację projektu "Natura drogą do szczęścia i zdrowia człowieka". Pierwsze zajęcia promujące kontakt z naturą poprzez obserwację zmieniającej się przyrody, pobyt na świeżym powietrzu, twórczą współpracę odbyły się nad Jeziorem Bielawskim. Radosna nauka języka polskiego i angielskiego na łonie natury zakończyła się pieczeniem kiełbasek i wymianą wrażeń.

Czekamy na kolejne spotkanie!

opr. Jolanta Hada-Jasikowska