Poradnik dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, z ADHD i innymi różnorodnościami.
Szanowni Państwo Rodzice!
Zbliżają się wakacje, czas beztroski i wspólnych chwil z dziećmi. To doskonała okazja na pogłębienie relacji i poruszenie wszystkich tematów, zarówno tych przyjemnych, łatwych jak i trudniejszych.
W odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące pracy z dziećmi, przesyłam Państwu Poradnik dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, z ADHD i innymi różnorodnościami. Znajdą tam Państwo szereg cennych informacji dotyczących pracy z dziećmi, które mierzą się z tymi wyzwaniami na co dzień, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio (np. jako koledzy w szkole).
Poradnik opracowany przez Fundację JiM bogaty jest w praktyczne wskazówki, a karty pracy mogą być z powodzeniem wykorzystane dla wszystkich dzieci, co pozwoli zwiększyć poziom wiedzy i świadomości na temat pociech.
Czy wiedzą Państwo, że według różnych badań nawet 15-20% dzieci znajduje się w spektrum neuroróżnorodności? Oznacza to, że w każdej klasie może być kilkoro uczniów, którzy zmagają się z takimi zaburzeniami jak Spektrum Autyzm czy ADHD.
Bycie rodzicem (a także siostrą, bratem, nauczycielem lub kolegą) dziecka neuroatypowego może być prawdziwym wyzwaniem. Z myślą o tym, Fundacja JiM we współpracy z brytyjskim ekspertem dr Simonem Wallace stworzyła specjalny poradnik, który pomoże Państwu sprostać tym trudnościom.
Poradnik koncentruje się na neuroróżnorodności i zawiera:
- Konkretne strategie i techniki radzenia sobie z wyzwaniami w domu i szkole.
- Praktyczne porady dotyczące organizacji życia domowego tak, aby wspierać koncentrację i uspokajać umysł dziecka neuroatypowego.
- Wskazówki, jak dbać o siebie i innych członków rodziny, aby móc jak najlepiej opiekować się dzieckiem.
- Przydatne informacje na temat współpracy ze szkołą w celu zapewnienia dziecku optymalnych warunków do nauki i rozwoju.
Dzięki temu poradnikowi zyskają Państwo pełną akceptację i zrozumienie potrzeb swojego dziecka, które mierzy się z wyzwaniami neuroróżnorodności na co dzień. To pozwoli mu na lepszy rozwój, a także może pomóc innym zrozumieć funkcjonowanie dzieci neuroatypowych. Rozmawiając o tym z dziećmi i ucząc ich empatii, możemy zwiększać poziom zrozumienia i tolerancji w społeczeństwie.
Przeczytanie poradnika wpłynie na budowanie silnej i szczęśliwej relacji ze swoim dzieckiem!
Pamiętajmy, że wiele osób mierzy się z podobnymi wyzwaniami. Razem możemy stworzyć świat, w którym każde dziecko czuje się akceptowane i kochane.