• PORTRET WYJĄTKOWEJ OSOBY

     • Otaczają nas różni ludzie, rodzina, którą kochamy, mama, tato, rodzeństwo. Jedni z nich są dla nas bohaterami, inni przyjaciółmi, jeszcze inni nas drażnią, ale każdy z nich jest dla Kogoś ważny. 

      Klasa 2b na lekcji plastyki otrzymała za zadanie stworzyć portret wyjątkowej, niezwykłej osoby. Dzieci bardzo się starały i powstały piękne portrety. Uczniowie poznali budowę twarzy, zasady jej podziału. Relaksując się spokojną muzyką, stworzyli swoich "niezwykłych" bohaterów. Zapraszamy do galerii prac. 

       

      opr. Ewa Kowalczyk, Sylwia Dubikowska 

     • TORUŃSKA PRZYGODA

     • 11-12.05.2023 r.

      Wstrzymał słońce, ruszył ziemię...Czyli śladami Mikołaja Kopernika.  Tak klasy 5a , 6c i uczennice klasy 7a rozpoczęły swoją przygodę w Toruniu. Razem z przewodnikiem uczniowie poznali historie miasta i jego znaczenie dla handlu,  najważniejsze zabytki,  tradycje piernikarskie  i oczywiście postać Mikołaja Kopernika naszego słynnego astronoma który obchodzi w tym roku 550 rocznicę urodzin.

      Zwiedziliśmy ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, krzywą wieżę, Rynek. Największą atrakcją dzisiejszego dnia były warsztaty w Muzeum żywego piernika  gdzie poznaliśmy tradycje wypieku pierników ich skład i sposoby zdobienia. Każdy mógł samodzielnie wykonać  przepyszne pierniki. Nie zabrakło zakupów w piernikowym sklepie.

      Drugi dzień toruńskiej przygody. W piątek odwiedziliśmy Planetarium gdzie zobaczyliśmy przepiękny pokaz Oto kosmos. Następnie przeżyliśmy prawdziwą podróż w czasie do dawnego Torunia w Domu Legend Toruńskich. Było dynamiczne, w ruchu i wesoło.

       

      opr. Anna Lutz

     • MAGICZNA PŁAWNA

     • 9 maja 2023 r. wszystkie drugie klasy naszej szkoły wyruszyły na wyprawę do magicznego, pełnego ciekawych eksponatów miejsca.

      U podnóża Gór Izerskich leży miejscowość, w której odnaleźliśmy Zamek Legend Śląskich, pradawny Gród Rycerski oraz Arkę Noego. W zamku mogliśmy przenieść się do zaczarowanego świata, w którym królowały ogromne postaci z najstarszych legend regionu. Jak za magicznym machnięciem różdżki ożywiły się i opowiedziały nam dawne śląskie historie. Niektóre tragiczne i straszne, inne zabawne i ze szczęśliwym zakończeniem.
      W wielu z nich przewijała się znana postać Ducha Gór, Liczyrzepy. Teatr kukiełkowy, gra świateł i dźwięków oraz intrygujące opowieści pomogły nam jeszcze bardziej doświadczyć przeżyć minionych czasów. Później odkryliśmy Arkę Noego, która zachwyciła swoimi rozmiarami, w której wnętrzu mieści się muzeum sztuki sakralnej. Braliśmy też udział
      w warsztatach litograficznych. Po zwiedzaniu przenieśliśmy się do średniowiecznego Grodu Rycerskiego, w którym wybawiliśmy się do woli.  Mogliśmy tam wspiąć się na drewniane mury obronne, z bliska zobaczyć maszyny oblężnicze i poszaleć na placu zabaw. Wzrok przyciągała sporych rozmiarów replika Konia Trojańskiego, do wnętrza którego mogliśmy zajrzeć.

      Pełni wrażeń, po całym dniu wróciliśmy - niechętnie do rzeczywistości, pozostawiając magię i Ducha Gór daleko za sobą.

       

      opr. Iwona Klaskała

     • WARSZAWA 2023-MAMY TO!

     • Niesamowita warszawska przygoda uczniów klas: 8b i 8f (8-10.05.2023 r.), ok. 900 km przemierzone autokarem, ok.60 km pieszo uliczkami stolicy, ponad 60000 kroków i 3 słabo przespane noce:).  Mnóstwo wrażeń, zwiedzanie, integracja-ostatnia wycieczka w tym składzie:)

      Dzień 1😊

      Wyruszyliśmy o 3.00 rano w poniedziałek wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną pogodą☀️. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Niewątpliwie atrakcją były obchody zwiazane z 8 maja 🇵🇱. Całość tego dnia dopełnił spacer po Starym Mieście, po drodze odwiedzając takie zabytki jak: Bazylika Archiketadralna, dzwon na Kanonii. Nasz spacer przedłużyliśmy w okolice Krakowskiego Przedmieścia. Tam zobaczyliśmy Kościół p. w. Św. Anny, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i wiele innych ciekawych miejsc.

      W drodze powrotnej przystanęliśmy przy jedynej pozostałości z getta warszawskiego – małego fragmentu ceglanego muru.

      Dzień był pełen wrażeń i refleksji....

      Dzień 2 😊

      Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie i wiele innych ciekawych doświadczeń. Kolejnym punktem tego dnia był spacer w Ogrodach Botanicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Plac Zamkowy, Muzeum Polin, Powązki.

      Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki ⚽ i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie ‼️

      Atrakcją tego dnia okazała się również przejażdżka metrem 🚉

      Dzień 3 😊

      W trzecim, ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy zgodnie z planem Sejm i Senat, następnie udaliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich i zespołu parkowo-pałacowego w Wilanowie. Po zakończeniu zwiedzania spędziliśmy czas w centrum handlowym „Złote Tarasy”. Był to nasz ostatni punkt wycieczki poprzedzający powrót do Bielawy. Warszawę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji.😊

       

      opr. Monika Rusnak, Agata Gromek, Małgorzata Bieżanowska-Liwuś

     • MALI ODKRYWCY Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

     • To była super wycieczka... jak sama nazwa miejsca mówi, uczniowie klasy 3a i 3b byli odkrywcami:) ExploraPark to fantastyczne miejsce gdzie można odkrywać i poznawać wiele ciekawych rzeczy. Sami przekonajcie się, oglądając naszą fotorelację. Miny mówią same za siebie jak było:)

       

      M.B.

     • KONKURS RECYTATORSKI W ŚWIDNICY

     • W ramach "Dni Papieskich" organizowanych w Świdnicy w dniu 08.05.2023 r. odbył się XVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Jana Pawła II ,, Arka” – eliminacje dla szkół podstawowych. W eliminacjach uczestniczyli: Amelia Furmańczyk, Karolina Budziak i Artur Droś. 

      Do finału z kategorii szkoły podstawowe jury zakwalifikowało: Amelię Furmańczyk z klasy 5c i Karolinę Budziak z klasy 8c.

      Gratulujemy!

       

      opr. Anna Lutz

     • NIETYPOWE ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

     • 5.05.2023 r.

      Zajęcia matematyczne dla klas 5 i 6🍀

      Witaj w krainie ExploraParku - miejscu, w którym nauka zamienia się w zabawę, a każde dziecko odkryje nową pasję!. Wśród atrakcji znaleźliśmy 120 interaktywnych gier logicznych. Układaliśmy mozaiki, łamigłówki, budowaliśmy konstrukcje i kulodromy z niezwykłych klocków. Fani współczesnej technologii znaleźli tu gry matematyczne i kinect box.

       

      opr. Marlena Włostowska, Justyna Stanek, Monika Rusnak

    • WARSZTATY W RAMACH "SCHOOL FASHION"
     • WARSZTATY W RAMACH "SCHOOL FASHION"

     • 4.05.2023 r.

      Warsztatowo, modowo, ekologicznie - planujemy, dyskutujemy, szukamy kreatywnych rozwiązań:). "Mój pierwszy projekt z ambasadorem eTwinning"

      Czy w obecnych czasach moda ma znaczenie dla nastolatków? Czy to co modne jest zawsze ładne i wygodne? Jak ubierały się do szkoły nasze babcie i nasi dziadkowie? Podczas pracy nad projektem poznajemy różnorodne style młodzieżowe we współczesnej i dawnej szkole, rodzaje materiałów i ich pochodzenie. Zadania projektowe umożliwią uczniom rozwijanie ich kompetencji kluczowych.

      A jakie mamy cele?

      • Rozbudzanie zainteresowań poznawczych i wzbogacenie wiadomości z zakresu zajęć artystycznych, socjologii, historii, języka angielskiego;
      • Kształtowanie umiejętności społecznych - współdziałania w zabawach i sytuacjach zadaniowych;
      • Rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów;
      • Rozwijanie umiejętności posługiwania się TIK – Google, aparat/telefon, wybrane aplikacje internetowe.

      Zadania podzielone, teraz działamy:).

       

      opr. Małgorzata Bieżanowska-Liwuś, Monika Rusnak, Rafal Gryszan

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

     • 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym dniu uczniów klas drugich naszej szkoły odwiedził Druh Łukasz Sikorski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie. Uczniowie poznali szczegóły pracy strażaka, przymierzyli mundur bojowy i hełm, a także utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się korzystania z defibrylatora oraz wykonywania masażu serca. Dziękujemy Druhowi Łukaszowi za tak ciekawe spotkanie. Wszystkim Strażakom w dniu ich święta życzymy Wszystkiego Najlepszego i dziękujemy za odwagę, poświęcenie i stałą gotowość do ratowania naszego życia!

       

      opr. Zuzanna Jedynak

     • PATRIOTYCZNIE...

     • Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych w szkole. 🇵🇱

      Klasa 3B wraz z wychowawcami kultywuje tradycję i szacunek dla kultury.🌹

       

      opr. Martyna Zarycka

     • WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

     • Przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu czytelniczego. Poziom wiedzy w poszczególnych kategoriach był bardzo wyrównany. W tym roku uczniowie klas 2 wykazali się wiedzą na temat polskich legend - w tym naszej lokalnej bielawskiej legendy o krasnoludkach. Klasy 3 mierzyły się z mitem o Dedalu i Ikarze autorstwa Grzegorza Kasdepke, natomiast klasy 4-8 sprawdzały swoją wiedzę o J. R. R. Tolkienie i jego dziełach.

      Wszystkim laureatom gratulujemy!

       

      opr. Marta Cieplińska

       

     • SUKCESÓW PŁYWACKICH CIĄG DALSZY:)

     • 28.04.2023 r.

      Ostatni dzień rozgrywek dostarczył również wiele medali i sportowych emocji. Rywalizowali najstarsi uczniowie szkoły. Oto wyniki 📋👇

      ROCZNIK 2008

      Styl dowolny🏊‍♀️

      Zuzanna Piróg-1m

      Lena Ciężkowska- 3 m

      Artur Hnatiuk - 3m

      Filip Burzyński - 2m

      Styl grzbietowy 🏊‍♀️🏊

      Jakub Żabicki - 1m

      Filip Burzyński- 2m

      Styl klasyczny 🏊‍♀️

      Dominika Kościsty- 2m              

      Artur Hnatiuk - 2m

      Olaf Obutelewicz- 3m

      ROCZNIK 2009

      Styl dowolny 🏊

      Michał Pastuszka - 1 m

      Marianna Widuch- 3m

      Styl grzbietowy 🏊‍♀️🏊

      Marianna Widuch- 2m

      Marysia Skurzyńska- 3m

      Wiktor Trojanowski - 1m

      Tymon Otrocki - 2m

      Styl klasyczny🏊‍♀️

      Karol Smoliński - 1m

      Micha Pastuszka- 2m

      Drużynowo SP 10 zajęła I miejsce 🥇🌹 z 940 pkt.

      BRAWO WY 👏👏👏

      GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY ❤️

       

      opr. Alicja Szymeczko, Monika Rusnak

     • SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

     •  

       

       

      Wczoraj przeżywaliśmy ogromne emocje śledząc sceniczne interpretacje uczestników II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego “Skrzydlate Słowa 2.0” dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych z klas 4-8.

      W zmaganiach finałowych wzięło udział 28 uczestników reprezentujących szkoły z całego województwa dolnośląskiego. 

        II miejsce  zajela – Julia Land za interpretacje prozy  „Gwiazd naszych wina” – fragmenty prozy John’a Green’a.

      Uczenica naszej szkoły została przygotowana do turnieju przez panią Monikę Krawiec.

       

      opr. Piotr Panońko

     • JEST SUKCES FILMOWY

     • W środę 26 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczysta gala oraz ogłoszenie wyników V Powiatowego Konkursu Filmowego "Książki na ekrany". Etiuda filmowa przygotowana przez uczniów naszej szkoły została nagrodzona I miejscem. Film konkursowy nosi tytuł: Sieczychy pod Wyszkowem, czyli ostatnie kamienie rzucone na szaniec", jest to produkcja na podstawie lektury "Kamienie na szaniec". Twórcami filmu są uczniowie klasy VIIIa w skłądzie: Szymon Gawrycki - Tracz, Filip Graczyk, Jerzy Fajdek, Szymon Janiszewski, Aleksander Leśkiewicz, Wiktor Majcher oraz Michał Pastuszka. Gratulujemy! Jednocześnie informujemy, że w maju odbędzie się szkolna premiera filmu, podczas której sami twórcy opowiedzą o pracy nad produkcją.

       

      opr. Rafał Gryszan

     • MISTRZOSTWA W PŁYWANIU

     • 26.04.2023 r.

      Mistrzostwach Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu 🏊🏊‍♀️🥽

      Najmłodsi pływacy z SP10 dzielnie walczyli w Mistrzostwach Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu i zdobyli kilkanaście medali.🥇🥈🥉

      W klasach I:

      Agata Bęben i Jan Subocz zajęli I miejsce w stylu grzbietowym.

      W klasach II : Antonina Reszko II m w grzbiecie,

      Ewa Rochna III m w stylu grzbietowym i dowolnym,

      Kacper Czekaj I m w grzbiecie,

      Alan Dudzik III miejsce w grzbiecie.

      W klasach III:

      Wiktoria Solarz zdobyła II miejsce w stylu dowolnym i klasycznym, Natalia Afanasjew III miejsce w grzbiecie,

      Adam Przybyszewski I m w stylu dowolnym i klasycznym,

      Kamil Tomkowicz I m w grzbiecie, Wojtek Jazowski II m stylu dowolnym i klasycznym,

      Jakub Majchrzak III m w grzbiecie.

      Serdecznie gratulujemy 🌹wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wielkie emocje sportowe. 👏👏🥇🥈🥉🏊🏻‍♂️🏊🏻‍♂️🏊🏻‍♂️

       

      opr. Alicja Szymeczko

     • MODOWY TEAM

     • 25.04.2023 r.

      Zespół utworzony i gotowy do działania:). Nasze przedsięwzięcia będziemy realizować w ramach projektu eTwinning pn. "School Fashion". W planach działania: założenie kont uczniom na platformie eTwinning, podpisanie zasad netykiety, tworzenie: logo projektu, prezentacji multimedialnej, modowego słownika i idealnego mundurka. A już w maju interaktywna lekcja na Nearpod podczas spotkania online z uczniami z 16 szkół w Polsce biorących udział w projekcie.

      Ponatto: warsztaty mody i biżuterii ekologicznej, pokaz mody, wystawa ukazująca szkolną modę dawniej i dziś, filmiki modowe,

      Nasz zespół tworzą: Paulina, Maja, Morgan, Klaudia, Oliwia, Sebastian, Leon, Manuela, Aleksandra, Sebastian, Laura, Lena, Blanka, Zuzia , a także panie: Monika Rusnak, Małgorzata Bieżanowska-Liwuś i pan Rafał Gryszan.

      Jesteśmy kreatywni i gotowi do działania:).Lubimy nowe wyzwania.

       

      opr. Monika Rusnak, Małgotzata Bieżanowska-Liwus, Rafal Gryszan