• EKOPIOSENKA 2023

     • 27 maja 2023 r. odbył się XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej "Ekopiosenka 2023", którego organizatorem jest MCK w Legnicy . Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z różnych części Polski. W pierwszym etapie jury przesłuchało 76 występów, do kolejnego przeszło 29 prezentacji, natomiast na koncercie galowym wystąpiło 8 solistów i 4 zespoły które szczególnie zachwyciły  komisję. W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:  Karolina Budziak, Ela Stachura i Artur Droś z klasy 8 c.

      W kat. 3 Karolina budziak wyspiewała 2 miejsce , a w kat. zespoły 1 miejsce Otzrymali Ela i Artur 

       

      Wielkie gratulacje!

       

      opr. Anna Lutz

     • EGZAMINY JUŻ ZA NAMI...

     • W dniach 23-25 maja 2023 r. odbyły się egzaminy ósmoklasistów z: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie wychodzili z sal egzaminacyjnych zadowoleni i pełni nadziei:). Wyniki już na początku lipca, na pewno będą satysfakcjonujące dla każdego. Ósmoklasiści zapytani o poziom trudności poszczególnych arkuszy, stwierdzili, że byli dobrze przygotowani i  mało zadań ich zaszkoczyło.

      Trzymamy kciuku za wyniki:)

       

      M.B.

     • PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT

     • JEST MOC. 💪💪

      Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Nożnej. Karolina Olbińska wybrana najlepszą zawodniczką szkolnej drużyny.

      BRAWO TY. BRAWO WY. Gratulacje. 🥈👏⚽

       

      opr. Alicja Szymeczko

     • INTERAKTYWNE SPOTKANIE NA PLATFORMIE NEARPOD

     • "Mój pierwszy projekt z ambasadorem eTwinning" - SCHOOL FASHION


      19 maja 2023 r. nasz MODOWY TEAM uczestniczył w spotkaniu online z uczniami z kilku szkół w Polsce, którzy także biorą udział w projekcie "School Fashion" i realizują takie same zadania jak my. Na samym początku zalogowaliśmy się na European School Education Platform, by przywitać się i trochę podyskutować ze wszystkimi uczestnikami, a następnie rozpoczęliśmy realizację kreatywnych zadań na Platformie Nearpod. Korzystaliśmy ze sprzętu szkolnego-komputera i tablicy interaktywnej, ale także z telefonów komórkowych. Zastanawialiśmy się czy mundurek szkolny to dobry pomysł, stworzyliśmy kilka swoich projektów, rozwiązaliśmy quiz nt. mody- poznając nazwy garderoby używane kiedyś. Prowadząca spotkanie na bieążco wyświetlała nasze opinie, wyniki i projekty na ogólnodostępnym ekranie. Zabawy i emocji byo co niemiara. Poznaliśmy nowe narzędzia multimedialne i rówieśników z różnych zakątków Polski.

       

      opr. Małgorzata Bieżanowska-Liwuś, Monika Rusnak, Rafał Gryszan

     • NIETYPOWA LEKCJA

     • 19.05.2023 r.

      Uczniowie klasy 5d wcielili się w olimpijskich bogów, herosów i innych bohaterów mitycznych.W pomysłowych przebraniach z właściwymi atrybutami opowiadali na lekcjach języka polskiego " boskie" historie i przygody.

       

      opr. Jolanta Hada-Jasikowska

     • KOMPAS KREATYWNOŚCI

     • Naszą podróż rozpoczęliśmy w marcu. Potrzebowaliśmy paszportów, które otworzą nam drzwi do różnych zakątków Europy - zrobiliśmy je sami.

      Mistrzowie kreatywności pod okiem p. Iwony i p. Zuzi podjęli się realizacji zajęć, które rozwiną twórcze myślenie i pozwolą na realizację nawet najbardziej zuchwałych marzeń. Co ciekawego nas spotka? Co odkryjemy? Czego nowego dowiemy się o sobie
      i o miejscach, do których powiedzie nas nasz KOMPAS?

      Za nami kilka ciekawych miejsc. Wybraliśmy się do Wielkiej Brytanii. W klasie IIa, jak grzyby po deszczu wyrosły biura detektywistyczne ze znakomitymi i bardzo skutecznymi detektywami. Rozwiązaliśmy niejedną zagadkę kryminalną, która spędzała sen z oczu nawet najznakomitszemu - Sherlockowi Holmesowi. Natomiast klasa IIc stawiła czoła Potworowi
      z Loch Ness. Zastanawialiśmy się jak mógłby wyglądać Nessie tworząc drzewo genealogiczne jego przodków i wymyślając nowe pokolenia.

      Bułgarii zgłębialiśmy tajemnicę długowieczności. Zachwyciła nas recepta na długie i zdrowe życie!!! Okazuje się, ze wystarczy mieć wielu przyjaciół, z którymi będziemy uprawiać sport, albo przynajmniej długo i często spacerować oraz zajadać jogurt – wyłącznie bułgarski!! – ze specjalnymi szczepami bakterii.

      Polsce zespoły szalonych konstruktorów projektowały nowe środki transportu ubiegając się o uznanie w środowisku naukowym oraz PATENT w Urzędzie Patentowym. Konkurencja była ogromna, ale prezentacje wynalazków uzyskały aplauz nawet najbardziej sceptycznych!

      Wakacje w Grecji ? Czemu nie! Pakujemy walizki i lecimy, ale zaraz, zaraz czy to Olimpiada? Tak! Ale nie taka zwykła, to my jako kreatywni odkrywcy tworzyliśmy nowe dyscypliny olimpijskie. Kto wie, może za kilka lat sportem Olimpijskim będzie ,,Koszkodówka" ?

       

      Podróżujemy po świecie i zdobywamy nowe umiejętności! Czekajcie na więcej naszych przygód , niebawem się do Was odezwiemy!

       

      opr. Iwona Kląskała i Zuzanna Jedynak

     • SKARBY OPOLSKIEGO

     • 18-19.05.2023 r.

      SKARBY OPOLSKIEGO🧙

      Poznaj Polskę czyli wycieczka klasy 6b i 6d "Skarby Opolskiego" 🏰🗝️

      Dzień 1 😊

      Zwiedzamy bajkowy Zamek Moszna, jego wspaniałe  ogrody - kluczową atrakcję Opolszczyzny. Przez chwilę poczuliśmy się jak w Hogwarcie 🧙‍♂️ - każdy został przydzielony przez tiarę do odpowiedniego domu Szkoły Magii i czarodziejstwa. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Prudnika z przewodnikiem - Wieża Woka, Baszty Muzeum, Wieża Bramy Dolnej. Dzień pełen atrakcji 👍

      Drugi dzień wycieczki klasy 6b i 6d w ramach programu Poznaj Polskę czyli Muzeum Wsi Opolskiej i Zamek Piastów Śląskich w Brzegu 🏰

      Dzisiaj dowiedzieliśmy się jak żyli nasi przodkowie zamieszkujący tereny Opolszczyzny. Jednak największe wrażenie tego dnia zrobiła na nas wystawa sarkofagów władców piastowskich oraz brama wjazdowa z portalem z popiersiami królów i książąt w Zamku w Brzegu . 👑

       

      opr. Justyna Stanek, Monika Rusnak, Agnieszka Misztal

     • POEZJA I PROZA -KONKURS RECYTATORSKI

     • W czwartek 18 maja 2023 r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się finał XVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ,, Arka” . Finał konkursu otworzył Zespół muzyki dawnej „TotusMusicus”

      Ogółem w konkursie wzięło udział 54 uczestników, w tym 29 recytatorów i 25 wykonawców poezji śpiewanej.

      W finale wystąpiły uczennice naszej szkoły :

      Amelia Furmańczyk z kl. 5c - nagroda w kategorii poezja śpiewana

      Karolina Budziak z kl. 8c - nagroda w kategorii poezja śpiewana

       

      opr. Anna Lutz

    • MODOWY TEAM NA WYBIEGU
     • MODOWY TEAM NA WYBIEGU

     • 17.05.2023 r. Pokaz mody szkolnej w ramach "School Fashion" -"Mój pierwszy projekt z ambasadorem eTwinning"


      A co się działo podczas pokazu?, Czego się dowiedzieliśmy?

      Nasz MODOWY TEAM zaprezentował  logo projektu i "Modowy słownik". Na wybiegu pojawili się uczniowie w strojach szkolnych współczesnych: dyskotekowym, galowym, "na co dzień w wersji zimowej oraz letniej. Nasi modele i modelki zaprezentowali się wraz z ekologicznymi dodatkami, które samodzielnie wykonali. Przedstawiliśmy ekologiczne aspekty przemysłu tekstylnego, podział popularnych materiałów naturalnych i sztucznych oraz  oznaczenia i certyfikaty gwarantujące "dobre" pochodzenie odzieży. Zastanawialiśmy się, skąd pochodzi większość ubrań noszonych przez Europejczyków, zachęcaliśmy do dokonywania świadomych wyborów podczas zakupu odzieży. Zaprezentowaliśmy nasz projekt szkolnych strojów, tzw. mundurków. Na chwilę przenieśliśmy się w podróż wehikułem czasu w okres, w którym uczniowie do szkoły chodzili w granatowych fartuszkach z białymi kołnierzykami. Na wystawie przygotowanej na okoliczność pokazu zamieściliśmy stare fotografie ukazujące modę szkolną "kiedyś" oraz dodatki w postaci przyborów i tarcz. Na koniec MODOWY TEAM zaprezentował się ponownie w koszulkach z logo recyklingu i własnoręcznie wykonanym rysunkiem z ekologicznym aspektem. Słowa klucze naszego pokazu to: ekologia, moda szkolna "wczoraj i dziś", eTwinning i oczywiście dobra zabawa:). 

      BRAWO: Paulina, Maja, Morgan, Klaudia, Oliwia, Sebastian, Leon, Manuela, Aleksandra, Sebastian, Laura, Lena, Blanka, Zuzia:).

      Dyrektor szkoły pani Beata Lis podziękowała uczniom za zaangażowanie i kreatywne podejście do tematu. Pokaz obejrzeli uczniowie klas czwartych.

       

      opr. Małgorzata Bieżanowska-Liwuś, Monika Ruskan, Rafal Gryszan

       

     • KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

     • W piątek 12 maja 2023 r. nasi uczniowie: Zuzanna Gromek (5c), Wojciech Sobczyński (6a), Szymon Krupa (7b) oraz Filip Graczyk (8a) pod opieką p.Sylwii Stachowicz udali się do Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, gdzie wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym – IGRZYSKA WIEDZY. Konkurs składał się z 4 rund, sprawdzających wiedzę ogólną uczniów z różnych przedmiotów. Po dwóch godzinach zmagań wywalczyliśmy I MIEJSCE!

      Naszej drużynie gratulujemy, a nauczycielom przygotowującym uczniów do tych zmagań serdecznie dziękujemy!

       

       

       

      opr. Sylwia Stachowicz

     • JAK WYKADROWAĆ OBRAZ-ZAJĘCIA W PLENERZE

     • Kolejne zajęcia plastyczne uczniów klas 2 i 3 w plenerze. 

      Jak wykadrować obraz? Czy skórka od chleba może być gumką? Jak przenosić ołówkiem na papier widziany obraz? Co to jest perspektywa? Te i inne ciekawostki i zasady rysunku poznali uczniowie naszej szkoły. Rosną nam wspaniali artyści! 😀 

       

      opr. Sylwia Dubikowska