• "LEĆ KOLĘDO W ŚWIAT"

• Mary Jane Alichniewicz z klasy 3c wyśpiewała 3 miejsce na XXVI Festiwalu Kolęd I Pastorałek "Leć kolędo w świat..." który odbył się 8 stycznia 2024 r.  w Nysie.

• ŚWIĄTECZNIE U NAJMŁODSZYCH

• Klasa III c pierwszy dzień ostatniego tygodnia przed przerwą świąteczną rozpoczęła od nietypowej lekcji wuefu - wyjścia na miejskie lodowisko. Spędziliśmy czas wesoło i aktywnie jeżdżąc na łyżwach. Ostatni dzień zakończyliśmy świątecznym spotkaniem, na którym wspólnie ozdabialiśmy pierniczki i oglądaliśmy popularny świąteczny film „Kewin sam w domu”.

opr. K. Szkiela

• DO NASZEJ SZKOŁY DOTARŁO BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU🕯️

• Idea Światła….W Grocie Narodzenia Pańskiego w mieście Betlejem, które jest centrum napięć politycznychi konfliktów zbrojnych, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez krajei kontynenty obiega świat. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Z całego serca dziękujemy Harcerzom Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP za coroczną pamięć o naszej szkole.

Z harcerskim pozdrowieniem

Społeczność szkolna SP 10 w Bielawie

• NOWA KADENCJA MRM - I SESJA

• 15 grudnia 2023 r.  w sali sesyjnej Rady Miejskiej odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Bielawa w nowej kadencji. Naszą szkołę w ławach rajców reprezentowali: Lena Wójcik, Sara Kwiatkowska i Filip Musiałek. Na sesji odbyło się ślubowanie nowych radnych. Młodzież podziękowała Burmstrzowi Miasta panu Andrzejowi Hordyjowi i Wiceprzewodniczącemu RM panu Ryszardowi Dźwinielowi za otwarcie sesji i poprowadzenie jej pierwszej części. Gratulacje dla Leny Wójcik, która została wiceprzewodniczącą rady:). Podczas spotkania Filip Musiałek pracował jako przewodniczący w komisji skturacyjnej. Młodym rajcom pogratulowała obecna na sesji dyrektor szkoły pani Beata Lis. Nowe pomysły, świeże spojrzenie, młodzi ludzie z kreatywnymi pomysłami -to dobty początek fajnych działań:).

• PODIUM W ŚWIĄTECZNYM KONKURSIE POWIATOWYM

• Natasza Jakubowska i Anna Pawlaczek reprezentowały naszą szkołę w konkursie na aranżację stołu wigilijnego. Konkurs odbył się 13 grudnia 2023 r.  w Zespole Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie. Dziewczyny  przygotowały piękny stół  w zimowym klimacie. Za aranżację i prezentację zdobyły trzecie miejsce.

Do konkursu uczennice przygotowała pani  Elżbieta Zachowska.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE ZA NAMI

• W dniach 27.11-07.12.2023 r.  w naszej szkole odbywał się Etap Powiatowy Konkursu zDolny Ślązak z przedmiotów: język polski, język angielski, język niemiecki, biologia, matematyka, chemia, fizyka i geografia. Gościliśmy w naszych progach  ok. 100 uczniów z naszego powiatu  wraz z opiekunami. Oczywiście w ławkach konkursowych zasiedli także uczniowie naszej szkoły. Trzymamy kciuki za wyniki:).

• BIELAWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

• 10.12.2023 r.

Byliśmy i my:).  Dzieki współpracy rodziców uczniów i nauczycieli na naszym stoisku pojawiły się pyszne ciasta i kreatywne ozdoby świąteczne.  A ze sceny wybrzmiewały świąteczne klimaty z ust "dziesiątkowych" solistów.

• SPORT MAMY WE KRWI🏈

• W dniu 9.12.2023 r. odbył się we Wrocławiu pierwszy historyczny finał Superbowl 🏈 NFL Flag Poland 🏆.  Po 6 tygodniach zmagań Antoni Płusa (klasa 4b) wraz ze swoją drużyną zdobyli złoto🥇zostając Mistrzem Ligi futbolu flagowego🏈. Wynik to rezultat długiego sezonu i wielu zwycięstw po które sięgnęła drużyna  w drodze do Finału 🏆 w 2028 roku futbol flagowy zostanie oficjalną dyscypliną olimpijską🏈. Jak widzimy treningi pod okiem trenerów w Bielawa Owls Minis  przynoszą efekty 🙌.

➡️ Jeżeli i Ty chcesz, aby Twoje dziecko uprawiało sport, świetnie się bawiło i rozwijało w bezkontaktowym Futbolu Flagowym - zapraszamy na treningi do drużyny Sów Minis!

• PRZEDŚWIĄTECZNE DZIAŁANIA

• 7 grudnia  2023 r.  klasa 7 c odwiedziła Dzienny Dom Seniora w Bielawie.  Uczniowie razem z seniorami wykonali ozdoby świąteczne, ubrali choinkę a na koniec obdarowali każdego Seniora własnoręcznie wykonaną kartką bożonarodzeniową.

• ODWIEDZILIŚMY WIOSKĘ MIKOŁAJA🎅

• Wycieczka mikołajkowa klas 1a i 2b do wioski Mikołaja🎅 najpierw poznaliśmy jak pracują Elfy, nakarmiliśmy zwierzęta, poznaliśmy piękne sowy, które również pomagają Mikołajowi aż w końcu spotkaliśmy głównego bohatera naszej wycieczki, czyli św. Mikołaja🎅🎅🎅 było wiele pozytywnych emocji i wrażeń😀

opr. K. Leśniak i K. Fedorowicz

• PIERNIKOWE CUDEŃKA